Διαγωνιστικό 3


Τετάρτη 20/11/2019 20:00 - 20:50
Συνολική Διάρκεια: 0:49:18

  1. Moving Out 02:56
  2. ΗΠΑ 2016
    Σκηνοθεσία: SeoHee Choi, John Han
    Σενάριο: John Han
    Animation: John Han
    Τεχνική: 3D
    Μουσική: Garth Neustadter
    Παραγωγή/Σχολή: John McIntosh

    Μια έφηβη φορτώνει τις βαριές αποσκευές της σε ένα αυτοκίνητο, καθώς ετοιμάζεται να φύγει από το σπίτι της.



  3. Satellite 02:59
  4. ΗΠΑ 2016
    Σκηνοθεσία: Sungwon Moon
    Σενάριο: Sungwon Moon
    Animation: Sungwon Moon
    Τεχνική: 2D
    Μουσική: Kenji Ueda
    Παραγωγή/Σχολή: John McIntosh

    Ένας αστροναύτης που ονομάζεται Ema, παλεύει ανάμεσα στη σκληρότητα της πραγματικότητας και την κενότητα ενός εικονικού κόσμου.



  5. The Gardener 03:06
  6. ΗΠΑ 2016
    Σκηνοθεσία: Elana Lederman
    Σενάριο: Elana Lederman
    Animation: Cat McDonnell, Meg Pangiochi, Brandon T-bone, Alejandra Alvarez
    Τεχνική: 3D
    Μουσική: Phill Boucher
    Παραγωγή/Σχολή: John McIntosh

    Μια ηλικιωμένη γυναίκα στο τέλος της ζωής της, στην προσπάθειά της να σώσει τον εαυτό της, επιστρατεύει όλες τις ικανότητές της: κηπουρική, μαστορέματα, κι ένα μικρό μέρος των μαγικών δεξιοτήτων της, με απρόσμενα αποτελέσματα.



  7. True Colors 05:27
  8. ΗΠΑ 2016
    Σκηνοθεσία: Nicole Morciniec
    Σενάριο: Nicole Morciniec
    Animation: Nicole Morciniec
    Τεχνική: 3D
    Μουσική: Tim Quick
    Παραγωγή/Σχολή: John McIntosh

    Ένα μικρό σπουργίτι ερωτεύεται ένα όμορφο πουλί, και ζωγραφίζει τον εαυτό του με χρώματα προκειμένου να προσελκύσει την προσοχή εκείνου.



  9. That Fat Cat Ate Dad's Hat 09:38
  10. Σιγκαπούρη 2015
    Σκηνοθεσία: Darran Kuah, Sebastian Law
    Σενάριο: Vanessa Ng, Chung Yin Ping, Sebastian Law
    Animation: Larry Pagcaliwangan, Cidy Affandi, Yang Lin, Sebastian Law
    Τεχνική: 2D, 3D
    Παραγωγή/Σχολή: Chung Yin Ping
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά

    Μια σύγχρονη αφήγηση για τις εννέα ζωές μιας γάτας μέσα από τα μάτια της.



  11. One Day in July 02:12
  12. Ιταλία 2015
    Σκηνοθεσία: Hermes Mangialardo
    Σενάριο: Hermes Mangialardo
    Animation: Hermes Mangialardo
    Τεχνική: 2D computer
    Μουσική: Antonio Mangialardo
    Παραγωγή/Σχολή: Hermes Mangialardo

    Ένα παιδί παίζει με την άμμο σε μια παραλία, όταν ένας ένοπλος στρατιώτης έρχεται προς το μέρος του...



  13. Puzzle 03:00
  14. Ισραήλ 2015
    Σκηνοθεσία: Stav Levi
    Σενάριο: Stav Levi
    Animation: Stav Levi
    Τεχνική: 2D, Drawing on Film
    Μουσική: Tatran
    Παραγωγή/Σχολή: Stav Levi
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά
    Γλώσσα υποτίτλων: Αγγλικά

    Ένας παράξενος χαρακτήρας βυθισμένος στη δημιουργία του μεγάλου αριστούργημάτος του: ένα παζλ στο μέγεθος του ίδιου του κόσμου.



  15. The Little Dancer of the Moulin Rouge / La Petite Danseuse du Moulin Rouge 20:00
  16. Γαλλία 2016
    Σκηνοθεσία: Eric Vanz de Godoy
    Σενάριο: Eric Vanz de Godoy
    Animation: Eric Vanz de Godoy
    Τεχνική: Puppets, Stop Motion
    Μουσική: Marc Siffert
    Παραγωγή/Σχολή: Eric Vanz de Godoy

    Η ιστορία ενός μικρού κοριτσιού, και τα όνειρά της για να γίνει αστέρι του χορού στα Μουλέν Ρουζ.




Επιστροφή