Διαδικτυακό Φεστιβάλ
 
Η Javascript πρέπει να είναι ενεργοποιημένη για να συνεχίσετε!

Διαγωνιστικό 1


Τετάρτη 24/11/2021 20:00 - 22:00, Πέμπτη 25/11/2021 08:00 - 10:00
Συνολική Διάρκεια: 1:56:38

  1. The Garden 06:32
  2. Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής 2021
    Σκηνοθεσία: Bill McCarthy
    Σενάριο: Bill McCarthy
    Animation: Animation
    Τεχνική: Green Screen
    Μουσική: Original music by Matt Venuti
    Παραγωγή/Σχολή: Bill McCarthy
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  3. Pottero 10:00
  4. Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής 2020
    Σκηνοθεσία: Lindsey Martin
    Σενάριο: Lindsey Martin
    Παραγωγή/Σχολή: Lindsey Martin
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  5. Balthazar & Snirt 05:10
  6. 2021
    Σκηνοθεσία: Jim Patrick McCullough, Anthony Ladesich
    Σενάριο: Jim McCullough, Davis DeRock, Chad Crenshaw, Anthony Ladesich, Danelle Chapman, Keith Chapman
    Animation: Jim McCullough
    Τεχνική: 2D
    Μουσική: Noel Selders
    Παραγωγή/Σχολή: Ignition FX
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  7. I’m Here 04:44
  8. Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής 2021
    Σκηνοθεσία: Jennifer Hathaway
    Σενάριο: Jennifer Hathaway
    Animation: Jennifer Hathaway and Quinn Morehouse-Picton
    Τεχνική: Autodesk Maya with Experimental Rendering Techniques
    Μουσική: Genevieve Eckel
    Παραγωγή/Σχολή: John B. Ludwick, Jennifer Hathaway, Ball State University
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  9. CONNECTED - Log In for Intimacy 02:00
  10. Ελλάδα 2021
    Σκηνοθεσία: PENELOPE MOROUT
    Σενάριο: PENELOPE MOROUT
    Animation: experimental animation, hand crafted model
    Τεχνική: stop-motion, paper crafting, model making, video filming
    Μουσική: original soundtrack from Chris Parapagidis, original text&recitation by Penelope Morout
    Παραγωγή/Σχολή: PENELOPE MOROUT


  11. Feels / Филс 03:50
  12. 2021
    Σκηνοθεσία: Stas Bashkatov
    Σενάριο: Kaspars Roga, Stas Bashkatov
    Animation: Kirill Blumenkrants
    Τεχνική: Animation 2D
    Μουσική: Brainstorm
    Παραγωγή/Σχολή: BrainStorm Records Company & Zorge Cinema
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  13. Devour 03:27
  14. 2021
    Σκηνοθεσία: Kate Raney
    Σενάριο: None
    Animation: 2D
    Τεχνική: Hand-drawn, rotoscope
    Μουσική: None
    Παραγωγή/Σχολή: Independent


  15. the wild variety 03:20
  16. Αυστραλία 2021
    Σκηνοθεσία: Jayden Van Win
    Σενάριο: Jayden Van Win
    Animation: Jayden Van Win
    Τεχνική: Jayden Van Win
    Μουσική: Survive by Phil Phanton and Tom Barnes
    Παραγωγή/Σχολή: Solo Production
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  17. Ruth & Nick: A Confectionery Tale 06:21
  18. Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής 2021
    Σκηνοθεσία: Carter Rostron
    Σενάριο: Carter Rostron
    Παραγωγή/Σχολή: Carter Rostron
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  19. The Boy and The Mountain / El niño y la montaña 11:23
  20. Χιλή 2020
    Σκηνοθεσία: Santiago Aguilera, Gabriel Monreal
    Σενάριο: Pablo Aguirre, , Santiago Aguilera, Aarón Navia, Gabriel Monreal
    Animation: Ángel Pérez Opazo, Axel Pailamilla, Cristian Carvajal, Fernanda González, Matías Pérez
    Τεχνική: 3D
    Μουσική: Miranda y Tobar
    Παραγωγή/Σχολή: N/A
    Γλώσσα διαλόγων: Ισπανικά


  21. Ruby & Roach 08:48
  22. Νότια Αφρική 2020
    Σκηνοθεσία: Erentia Bedeker
    Σενάριο: Dorette Nel
    Animation: Erentia Bedeker
    Τεχνική: Cut-out Stop Motion
    Μουσική: Mart-Marie Snyman & Siobhan Lloyd-Jones
    Παραγωγή/Σχολή: Abyss South Africa
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά


  23. SUMMER HOLIDAYS 06:55
  24. 2021
    Σκηνοθεσία: Natasa Roustani
    Σενάριο: Natasa Roustani
    Animation: Natasa Roustani
    Τεχνική: Digital
    Μουσική: Mor-Giannis Alexandropoulos
    Παραγωγή/Σχολή: Hellenic Open University


  25. Immortality / Αθανασία 20:30
  26. Ελλάδα 2020
    Σκηνοθεσία: Nikoletta Chouchouli
    Σενάριο: Nikoletta Chouchouli
    Animation: Nikoletta Chouchouli
    Τεχνική: cutout, stop motion
    Μουσική: Dimitrios Mantzirakis
    Παραγωγή/Σχολή: Nikoletta Chouchouli / New York College, Athens


  27. CoronaViolence 06:25
  28. Ελλάδα 2020
    Σκηνοθεσία: Alexia Tsouni
    Σενάριο: Alexia Tsouni
    Animation: Iren Kontou
    Τεχνική: stop-motion
    Μουσική: Stefan Kartenberg
    Παραγωγή/Σχολή: FemArtAct


  29. Handprint Parade 03:19
  30. 2021
    Σκηνοθεσία: Eunmi Kang
    Σενάριο: Eunmi Kang
    Animation: Eunmi Kang
    Τεχνική: handprints, 2d digital
    Μουσική: Sang Yoon Lee
    Παραγωγή/Σχολή: Eunmi Kang


  31. Elevator Alone 03:38
  32. Ελλάδα 2021
    Σκηνοθεσία: Anastasia Papadopoulou
    Σενάριο: Anastasia Papadopoulou
    Animation: Anastasia Papadopoulou
    Τεχνική: stop motion
    Μουσική: John Kiritsis
    Παραγωγή/Σχολή: University of West Attica


  33. Season 07:51
  34. 2019
    Σκηνοθεσία: Giovanna Lopalco
    Σενάριο: Giovanna Lopalco
    Animation: Dalila Rovazzani, Giulia Landi
    Τεχνική: 2D Animation
    Μουσική: Andrea Martignoni
    Παραγωγή/Σχολή: Insolence productions


  35. Home Remedy 02:24
  36. Καναδάς 2021
    Σκηνοθεσία: Santiago Zorrilla Medina Luna
    Σενάριο: Santiago Zorrilla Medina Luna, Andrea García de Alba Lobeira
    Animation: Santiago Zorrilla Medina Luna
    Τεχνική: 3D animation
    Μουσική: 5 Alarm Music
    Παραγωγή/Σχολή: Andrea García de Alba Lobeira
    Γλώσσα διαλόγων: Αγγλικά



Επιστροφή